russianRuska klavesnica online :

russianČo je ruská klavesnica online?

 • Je to nástroj na získanie bezplatnej ruskej klávesnice, ktorého cieľom je poskytnúť používateľom službu na písanie slov a viet v ruštine v čitateľnejšom, profesionálnom a jednoduchom jazyku.

russianAko používať ruské rozloženie klávesnice?

 • By using the mouse, you can move the cursor over the keyboard layout and click a letter. You can also use your computer keyboard ⌨, so you put the mouse inside the text area and type any letter and becomes a Cyrillic letter converted.

russianPrepis písmena na klávesnici v cyrilike:

 • táto tabuľka vysvetľuje používateľom počítačovej klávesnice ekvivalent každého ruského písmena v latinke
Transliteration of russian keyboard letter
  Poznámka: Tieto metódy prepisu nie sú zo štandardných noriem, ale skôr bežné a služby, ktoré ponúkajú cyrilické klávesnice.

russianNiektoré funkcie ruskej klávesnice online:

  1- Ruská klávesnica online vám umožňuje mať v počítači integrovaný ruský jazyk na písanie textu, to všetko len na Russian-keyboards.com

  2- Ruská klávesnica s integrovaným vyhľadávaním Google, teda keď zadávate slová a vety Russian-keyboards.com spustí vyhľadávanie v Google.

  Napríklad :

  ► Vyhľadávanie Google je dostupnejšie ako iné vyhľadávače, keď chcete robiť prieskum v ruštine, je to veľmi jednoduché na „Russian-keyboards.com“, stačí zadať v ruštine po stlačení priamo Google web.

  ► Keď robíte prieskum fotografií v ruštine vo vyhľadávaní Google na stránke russian-keyboards.com, stačí zadať v ruštine a kliknúť na obrázky Google.

  ► Pre študentov, ktorí potrebujú témy v ruštine a potrebujú bezplatnú encyklopédiu na russian-keyboards.com, napíšete a potom kliknete na webovú stránku Wikipedia.

  ► Máte tiež možnosť napísať v ruštine všetok výskum, ktorý potrebujete na vyhľadávanie videí na YouTube.

  Ruská klávesnica (russian-keyboards.com) vám umožňuje urobiť preklad ruského textu do textu francúzskeho, anglického, španielskeho, talianskeho, nemeckého, ruského, tureckého...

  3- Táto služba je určená pre tých, ktorí nemajú na svojich počítačoch ruskú klávesnicu, teraz s russian-keyboards.com si túto klávesnicu každý užije jednoduchým a bezplatným cvičením.

russianAko skopírovať a vložiť text na Russian-keyboards.com:

  Ak chcete skopírovať text napísaný ruskou klávesnicou, jednoducho stlačte "Vybrať všetko alebo Vybrať" a potom súčasne stlačte klávesy "Ctrl" a "C" na klávesnici.

  Ak chcete vložiť text, prejdite do oblasti, kam chcete vložiť text (napríklad vyhľadávacie polia Google) a súčasne stlačte klávesy „Ctrl“ a „V“ na klávesnici.

russianTeraz niekoľko tipov na inštaláciu ruskej klávesnice na vašom zariadení:

 • Windows:
 • Otvorte Ovládací panel a potom prejdite na Hodiny, Jazyk a Oblasť. Tam vyberte možnosť Zmeniť klávesnicu alebo iné metódy vstupu.

  Kliknite na tlačidlo Zmeniť klávesnicu a pridajte jazyky, po ktorých túžite. Môžete mať viac ako jedno rozloženie klávesnice pre jazyk! Na prepínanie medzi jazykmi sa bežne používa klávesová skratka (predvolene Shift+Alt, ale môžete to zmeniť). Windows 8 a vyššie majú svoje vlastné „mnemotechnické“ rozloženie (nie však bez chýb)

  Skontrolovať Microsoft pre dôkladnejšieho sprievodcu a Zmeňte rozloženie klávesnice.

 • Mac Apple:
 • Otvorte ponuku Apple a kliknite na položku System Preferences. Vyberte položku Klávesnica a kliknite na tlačidlo Vstupné zdroje. Môžete tam pridať jazyky. Mac má fonetickú, ak ju potrebujete.

  Začiarknite tiež možnosť Zobraziť vstupnú ponuku na paneli s ponukami. Toto je to. Predvolená skratka na prepínanie jazykov je ⌘ + medzerník

  Alebo, podrobnejšie, Ako nainštalovať klávesnicu pre Mac tu

 • Android phone:
 • V kapitolách Nastavenia – Telefóny a Nastavenia – Tablety sme si ukázali, ako sa dostať do Nastavenia pre rôzne zariadenia so systémom Android. Do nastavení klávesnice sa teda môžete dostať bežným spôsobom na telefóne so systémom Android 2.3 prostredníctvom hlavných nastavení:

  Menu -> Nastavenia -> Jazyk a klávesnica -> Klávesnica Android

  Používanie zariadenia so systémom Android 4:

  Nastavenia -> Jazyk a vstup -> Klávesnica Android

  Prejdite do Nastavenia a nájdite kartu Ovládanie. Vyberte jazyk a vstup. Kliknite na ikonu nastavení vedľa klávesnice a potom kliknite na položku vybrať jazyky vstupu.

russianStaré ruské písmená a iné súkromné písmená na ruskej klávesnici - русская клавиатура:

  Reforma ruského pravopisu sa týka oficiálnych a neoficiálnych zmien v ruskej abecede v priebehu histórie ruského jazyka, a to najmä tých, ktoré sa uskutočnili medzi 18. a 20. storočím, čo je nasledujúce:

  malé písmeno і ѳ ѣ ѵ ѕ ѯ ѱ ѡ ѫ ѧ ѭ ѩ
  Veľké písmeno І Ѳ Ѣ Ѵ Ѕ Ѯ Ѱ Ѡ Ѫ Ѧ Ѭ Ѩ
  staré meno і десятеричное ѳита ять ижица зѣло кси пси омега юсъ большой юсъ малый юсъ большой юсъ малый

  skontrolovať Wikipedia na stránke pre dôkladnejšieho sprievodcu.