Ta klawiatura rosyjska online pomaga łatwo pisać cyrylicą litery, rosyjska wirtualna klawiatura ma 33 alfabety, co zapewnia prawdziwe wrażenia z układu cyrylicy na ekranie w internecie.

Rosyjska klawiatura online:

Co to jest ruska klawiatura online?

Jest to narzędzie pozwalające uzyskać bezpłatną rosyjską klawiaturę, która ma na celu zapewnienie użytkownikom usługi pisania słów i zdań w języku rosyjskim w bardziej czytelny, profesjonalny i łatwy sposób.

Jak korzystać z rosyjskiego układu klawiatury?

Za pomocą myszy możesz przesunąć kursor nad układ klawiatury i kliknąć literę. Możesz także użyć klawiatury komputera ⌨, więc umieszczasz mysz w obszarze tekstowym i wpisujesz dowolną literę, która staje się literą cyrylicy przekonwertowaną.

Transliteracja cyrylicy litery na klawiaturze:

ta tabela wyjaśnia użytkownikom klawiatury komputera odpowiednik każdej rosyjskiej litery w języku łacińskim

Transliteration of russian keyboard letter
  Uwaga: Te metody transkrypcji nie są standardami, ale raczej powszechnymi usługami, które oferują klawiatury cyrylicy.

Niektóre funkcje rosyjskiej klawiatury online:

  1- Rosyjska klawiatura online, pozwala mieć zintegrowany język rosyjski na komputerze, aby pisać tekst, wszystko to po prostu Russian-keyboards.com

  2- Rosyjska klawiatura ze zintegrowaną wyszukiwarką Google, to znaczy, gdy wpisujesz słowa i zdania Russian-keyboards.com uruchamia wyszukiwanie w Google.

  Na przykład:

  ► Wyszukiwarka Google jest bardziej dostępna niż inne wyszukiwarki, jeśli chcesz szukać informacji w języku rosyjskim, jest to bardzo proste na Russian-keyboards.com, wystarczy wpisać po rosyjsku po bezpośrednim naciśnięciu Google web.

  ► Kiedy szukasz zdjęć w języku rosyjskim w wyszukiwarce Google na russian-keyboards.com, możesz po prostu wpisać po rosyjsku i kliknąć obrazy Google.

  ► Dla studentów, którzy potrzebują tematów w języku rosyjskim i potrzebują bezpłatnej encyklopedii na russian-keyboards.com, piszesz, a następnie klikasz witrynę Wikipedii.

  ► Masz również możliwość napisania po rosyjsku wszystkich poszukiwań potrzebnych do wyszukiwania filmów na YouTube.

  Rosyjska klawiatura (russian-keyboards.com) umożliwia wykonanie tłumaczenia tekstu rosyjskiego w tekście francuskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, tureck...

  3- Ta usługa jest przeznaczona dla tych, którzy nie mają rosyjskiej klawiatury na swoich komputerach, teraz dzięki russian-keyboards.com każdy będzie mógł cieszyć się tą klawiaturą z łatwą i bezpłatną praktyką.

Jak skopiować i wkleić tekst w Russian-keyboards.com:

Aby skopiować tekst pisany rosyjską klawiaturą, po prostu naciśnij "Zaznacz wszystko lub do zaznaczenia", a następnie naciśnij jednocześnie klawisze "Ctrl" i "C" na klawiaturze.

Aby wkleić tekst, przejdź do obszaru, w którym chcesz wkleić tekst (na przykład pola wyszukiwania Google) i jednocześnie naciśnij „Ctrl” i „V” na klawiaturze.

Teraz kilka wskazówek dotyczących instalowania rosyjskiej klawiatury na swoim urządzeniu:

 • Windows:
 • Otwórz Panel sterowania, a następnie przejdź do opcji Zegar, język i region. Tam wybierz Zmień klawiaturę lub inne metody wprowadzania.

  Kliknij przycisk Zmień klawiaturę i dodaj wybrane języki. Możesz mieć więcej niż jeden układ klawiatury dla języka! Aby przełączać się między językami, zwykle używany jest skrót klawiaturowy (domyślnie Shift + Alt, ale możesz to zmienić). Windows 8 i nowsze mają swój własny układ „mnemoniczny” (choć nie bez wad)

  Sprawdź Microsoft site aby uzyskać dokładniejszy przewodnik i Zmień układ klawiatury.

 • Mac Apple:
 • Otwórz menu Apple i kliknij Preferencje systemowe. Wybierz Klawiatura i kliknij przycisk Źródła danych wejściowych. Możesz tam dodać języki. Mac ma fonetyczny, jeśli go potrzebujesz.

  Sprawdź także opcję Pokaż menu wprowadzania na pasku menu. To jest to. Domyślny skrót do przełączania języków to ⌘ + spacja

  Lub, bardziej szczegółowo, Jak zainstalować klawiaturę dla komputerów Mac tutaj

 • Android phone:
 • W rozdziałach Ustawienia - Telefony i Ustawienia - Tablety pokazaliśmy, jak dostać się do Ustawień dla różnych urządzeń z systemem Android. Możesz więc przejść do ustawień klawiatury w konwencjonalny sposób na telefonie z Androidem 2.3, poprzez główne ustawienia:

  Menu -> Ustawienia -> Język i klawiatura -> Klawiatura Android

  Na urządzeniu z Androidem 4:

  Ustawienia -> Język i wprowadzanie -> Klawiatura Android

  Przejdź do Ustawień i znajdź zakładkę Sterowanie. Wybierz język i sposób wprowadzania. Kliknij ikonę ustawień obok klawiatury, a następnie wybierz języki wprowadzania.

Stare rosyjskie litery i inne prywatne na rosyjskiej klawiaturze - русская клавиатура:

Reforma ortografii rosyjskiej odnosi się do oficjalnych i nieoficjalnych zmian, jakie dokonywano w alfabecie rosyjskim na przestrzeni dziejów języka rosyjskiego, a w szczególności tych dokonanych w XVIII-XX w., a następnie:

- mała litera: і/ѳ/ѣ/ѵ/ѕ/ѯ/ѱ/ѡ/ѫ/ѧ/ѭ/ѩ
- Wielka litera: І/Ѳ/Ѣ/Ѵ/Ѕ/Ѯ/Ѱ/Ѡ/Ѫ/Ѧ/Ѭ/Ѩ
- Stara nazwa: десятеричное, ѳита, ять, ижица, зѣло, кси, пси, омега, юсъ большой, юсъ малый, юсъ большой, юсъ малый

Sprawdź Wikipedia strona dla dokładniejszego przewodnika.

#ad728,