russianRusça Klavye Online:

russianÇevrimiçi bir Rus klavyesi nedir?

 • Kullanıcılara Rusca kelime ve cümleleri daha okunaklı, profesyonel ve kolay bir şekilde yazma hizmeti vermeyi amaçlayan ücretsiz bir Rusça klavye almak için bir araçtır.

russianRusça klavye düzeni nasıl kullanılır?

 • Fareyi kullanarak imleci klavye düzeni üzerinde hareket ettirebilir ve bir harfe tıklayabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar klavyenizi ⌨ de kullanabilirsiniz, böylece fareyi metin alanına yerleştirir ve herhangi bir harfi yazarsınız ve dönüştürülmüş bir Kiril harfi haline gelirsiniz.

russianKiril klavye harfinin çevirisi:

 • Bu tablo, bilgisayar klavyesinin kullanıcılarına, Latince'deki her Rus harfinin eşdeğerini açıklar.
Transliteration of russian keyboard letter
  Not: Bu transkripsiyon yöntemleri standart normlarından değil, Kiril klavyelerini sunan yaygın ve hizmetlerdir.

russianRusça Klavye Çevrimiçi'nin bazı özellikleri:

  1- Çevrimiçi Rusça klavye, metninizi yazmak için bilgisayarınızın entegre Rus diline sahip olmanızı sağlar, tüm bunlar sadece Russian-keyboards.com

  2- Entegre Google aramalı Rusça klavye, yani, Russian-keyboards.com kelime ve cümleleri girdiğinizde Google'da bir arama başlatır.

  Örneğin :

  ► Google arama diğer arama motorlarına göre daha erişilebilir, Rusça araştırma yapmak istediğinizde "Russian-keyboards.com" da çok basit, doğrudan Google web'e bastıktan sonra Rusça yazmanız yeterli.

  ► Russian-keyboards.com'da Google aramasında Rusça fotoğraflar üzerinde araştırma yaptığınızda, Rusça yazıp Google görsellerine tıklamanız yeterli.

  ► Rusça konulara ihtiyacı olan ve russian-keyboards.com'da ücretsiz bir ansiklopediye ihtiyacı olan öğrenciler için yazın, ardından Wikipedia web sitesine tıklayın.

  ► Ayrıca YouTube'da video aramak için ihtiyacınız olan tüm araştırmaları Rusça yazma olanağına da sahipsiniz.

  Rusça klavye (russian-keyboards.com) Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Rusça, Türkçe bir metinde Rusça bir metnin çevirisini yapmanızı sağlar...

  3- Bu servis bilgisayarında Rusça klavyesi olmayanlar için hazırlanmıştır, artık russian-keyboards.com ile herkes bu klavyenin keyfine kolay ve ücretsiz pratikle sahip olacak.

russianRussian-keyboards.com'da metin nasıl kopyalanır ve yapıştırılır:

  Rusça klavye ile yazılan metni kopyalamak için "Tümünü Seç veya Seçmek İçin" tuşuna basmanız ve ardından klavyenizdeki "Ctrl" ve "C" tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir.

  Bir metni yapıştırmak için metninizi yapıştırmak istediğiniz alana gidin (örneğin google arama alanları) ve klavyenizdeki "Ctrl" ve "V" tuşlarına aynı anda basın.

russianŞimdi, cihazınıza Rusça klavye yüklemeyle ilgili bazı ipuçları:

 • Windows:
 • Denetim Masası'nı açın, ardından Saat, Dil ve Bölge'ye gidin. Orada, Klavyeyi veya diğer giriş yöntemlerini değiştir'i seçin.

  Klavyeyi değiştir düğmesini tıklayın ve canınızın istediği dilleri ekleyin. Bir dil için birden fazla klavye düzeniniz olabilir! Diller arasında geçiş yapmak için normalde bir klavye kısayolu kullanılır (varsayılan olarak Shift+Alt, ancak bunu değiştirebilirsiniz). Windows 8 ve sonraki sürümleri kendi "anımsatıcı" düzenine sahiptir (yine de kusurları yoktur)

  kontrol edin Microsoft alan daha kapsamlı bir kılavuz için ve klavye düzeninizi değiştirin.

 • Mac Apple:
 • Apple menüsünü açın ve Sistem Tercihleri'ne tıklayın. Klavye'yi seçin ve Giriş Kaynakları düğmesini tıklayın. Orada dil ekleyebilirsiniz. İhtiyacınız olursa Mac'in fonetik olanı var.

  Ayrıca, menü çubuğunda Giriş menüsünü göster seçeneğini işaretleyin. Bu kadar. Diller arasında geçiş yapmak için varsayılan kısayol ⌘ + Boşluk'tur.

  Veya daha ayrıntılı olarak, Mac için Klavye nasıl kurulur burad

 • Android phone:
 • Ayarlar - Telefonlar ve Ayarlar - Tabletler bölümlerinde, çeşitli Android cihazlar için Ayarlar'a nasıl girileceğini gösterdik. Böylece, ana ayarlar aracılığıyla bir Android 2.3 telefonda klavye ayarlarına geleneksel yoldan girebilirsiniz:

  Menü -> Ayarlar -> Dil ve Klavye -> Android Klavye

  Bir Android 4 cihazı kullanma:

  Ayarlar -> Dil ve Giriş -> Android Klavye

  Ayarlar'a gidin ve Kontroller sekmesini bulun. Dili ve girişi seçin. Klavyenin yanındaki ayarlar simgesine tıklayın, ardından giriş dillerini seç'e tıklayın.

russianRus klavyesinde Rusya'nın eski harfleri ve diğer özel - русская клавиатура:

  Rus imla reformu, Rus dilinin tarihi boyunca Rus alfabesinde yapılan resmi ve gayri resmi değişikliklere ve özellikle 18.-20. yüzyıllar arasında yapılanlara atıfta bulunur:

  küçük harf і ѳ ѣ ѵ ѕ ѯ ѱ ѡ ѫ ѧ ѭ ѩ
  Büyük harf І Ѳ Ѣ Ѵ Ѕ Ѯ Ѱ Ѡ Ѫ Ѧ Ѭ Ѩ
  Eski ad і десятеричное ѳита ять ижица зѣло кси пси омега юсъ большой юсъ малый юсъ большой юсъ малый

  kontrol edin Wikipedia daha kapsamlı bir rehber için site.